Bugün, hibrit motorlu araçlar yollarımızda tanıdık bir manzara, insanlar nasıl çalıştıkları ve en iyi performanslarını nasıl koruyacakları ile giderek daha fazla ilgileniyorlar. İşte bu noktada yardımcı olabiliriz, önceliğimiz hibrit motorlu araçların nerede olurlarsa olsunlar yeni gibi çalışmasını sağlamaktır.

Mobil gelişmiş tam sentetik motor yağı ailesi, olağanüstü motor temizliği, aşınma koruması, güçlü dayanıklılık, gelişmiş yakıt ekonomisi sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır ve tüm modern/son teknoloji otomobiller ve özellikle hibrit araçlar için önerilir.*

*Sonuçlar, kullanılan aracın türüne ve bakımına, çalışma koşullarına ve ortamına bağlı olarak değişebilir.


 •  17.10.2023
 •  

 

Mobil 1™ 0W-20, hibritler için kanıtlanmış performans sağlar. 

Mobil 1™ 0W-20'nin hibrit motorlarda yıl boyunca performans ve koruma sağladığı kanıtlanmıştır. Soğuk ve aşırı sıcakta her gün sınırlarını zorlayan iki Toyota Prius taksisi kullanılarak yapılan 120.000+ km'lik bir saha testinde, yağ tortu, çamur ve aşınmaya karşı olağanüstü koruma gösterdi.

Mobil 1 0W-20 ile her gün 120.000 km'den fazla soğuk ve aşırı sıcak hava koşullarının yanı sıra karışık şehir, banliyö ve otoyol sürüş koşullarında çalışan Toyota Prius taksi araçlarında bir saha testi gerçekleştirildi. Periyodik motor muayeneleri, yorucu çalışma koşullarına ve çok sayıda dur-kalk olayının birikmesine rağmen tortulara, çamura ve aşınmaya karşı mükemmel koruma sağladığını göstermiştir.

*Sonuçlar, kullanılan ekipmanın türüne ve bakımına, çalışma koşullarına ve ortama bağlı olarak değişebilir.

Periyodik yağ durumu izleme ve motor denetimleri, Mobil 1 0W-20'nin termal oksitlenme ve kaymaya karşı mükemmel direnç gösterdiğini ve yorucu çalışma koşullarına ve çok sayıda dur-kalk olayının birikmesine rağmen motorun aşınmaya ve tortu birikmesine karşı mükemmel bir şekilde korunmasını sağladığını göstermiştir.

Aşağıda, Toyota Prius Hibrit Programında devam eden Mobil 1 0W-20 Performansına ilişkin bazı önemli gözlemler yer almaktadır:

Mobil 1 0W-20 mükemmel viskozite kontrolüne sahiptir:
Düşük ve yüksek sıcaklıklarda bile güçlü koruma sağlar. Daha düşük viskoziteli yağlar, motor sürtünmesini azaltarak verimliliği artırmaya ve yakıt ekonomisini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Mobil 1 0W-20 aşınmaya karşı mükemmel korumaya sahiptir: Genel yağlama ve aşınma koruması performansı,
motorunuzu temiz tutarken düşük hızda ön ateşleme (LSPI) ve zamanlama zinciri aşınma koruması sağlamaya yardımcı olur.

Mobil 1 0W-20 mükemmel Oksidasyon/Nitrasyon kontrolüne sahiptir:
Kritik motor parçalarını korumak için zararlı asitleri nötralize eder, böylece aracınız uzun bir süre boyunca güçlü performans sergiler.

Detay

Hibritinizde Mobil 1™ mi kullanıyorsunuz? İyi bir tercih yapmışsınız.

 •  17.10.2023
 •  

Max Verstappen kazanıyor, Oracle Red Bull Racing ile Mobil 1™ gerçekten farklı uygulamalar ve gereksinimler için önerilir, bu da Max Verstappen'in Oracle Red Bull Racing hibrit motorlu Formula 1 aracı da dahil olmak üzere. Aslında, Mobil 1, F1 motorlarına Mobil 1 yağları ve dünya standartlarında mühendislik desteği sağlayarak tercih edilen yağları sağlayan seçeneklerimizden biridir.

Ancak burada durmuyor, Mobil 1 motor yağı aynı zamanda Panamera, Cayenne ve 911 dahil olmak üzere tüm Porsche hibrit motorları için de önerilmektedir.

 

Detay

Mobil 1™ ile aracınız daha uzun süre yolda kalır

 •  17.10.2023
 •  

Hibrit motorunuzdan maksimum verimi almanız önemlidir. Stop-start fonksiyonunun sürekli kullanımı ile Mobil 1™ serisi hibrit uygun yağlar, motor bileşenlerini elektrik motoru ile içten yanmalı motor arasında geçiş yapma stresinden koruyarak aşınmayı hızlandırır. Olağanüstü düşük sıcaklık kapasiteleri ile Mobil 1 0W-20, hızlı soğuk çalıştırma ve hızlı yağlama sağlar ve aşınmaya karşı koruma sağlayarak motor ömrünü güvence altına alır. Uzun yağ servislerine ve hibritinizin daha uzun ömrüne izin verir. Ayak izinizi azaltmaya yardımcı olur ve hibritinizin sürdürülebilirliğine katkıda bulunur.

Detay

Hangi hibrit aracı kullanırsanız kullanın, Mobil 1™ performans ve koruma sağlar*

 •  5.10.2023
 •  

Mobil 1™, aşırı sıcak ve soğuk hava koşullarının yanı sıra karışık şehir, banliyö ve otoyol sürüş koşulları da dahil olmak üzere hibrit motorunuz için yıl boyunca olağanüstü performans ve koruma sağlar. Mobil 1 ayrıca dünyadaki diğer tüm sentetik yağ markalarından daha fazla otomobil üreticisi tarafından tavsiye edilmektedir.

*: Önerilen uygun motor yağı derecesi için her zaman kullanıcı el kitabınızı kontrol edin.

Detay

Artan motor verimliliği, hibritlerinizin yakıt ekonomisini iyileştirir

 •  5.10.2023
 •  

Daha az yakıt kullanmak, paradan tasarruf etmek ve çevre üzerinde etki yaratmak istiyorsunuz. Bu, hibritinizin en iyi şekilde çalıştığı anlamına gelir. İşin çoğunu elektrik motorunun yaptığı şehir içi sürüş koşullarında, hibrit içten yanmalı motorlar aralıklı olarak ve genel olarak daha düşük sıcaklıklarda çalışır. Bunların tümü, yakıtın seyrelmesine ve motor yağında nem birikmesine yol açabileceğinden ve bu da yağın bozulmasına, çamura, korozyona ve aşınmaya neden olabileceğinden zorlu koşullardır. İçten yanmalı motor verimli çalışmakta zorlanacak ve bu da yakıt tüketiminin artmasına neden olacaktır.

Sağlam bir dağıtıcı, deterjan ve antioksidan katkı maddesi sistemi ile güçlendirilen Mobil 1™ 0W-20 ile motor, yakıt seyrelmesinin ve nem oluşumunun zararlı etkilerinden korunur*, motor verimliliğinin sağlanmasına yardımcı olur ve yakıt tasarrufu sağlar.

*: Tavsiye edilen yağ servis süresi boyunca

Detay

Paket üzerindeki simge, hibrit uyumluluğu vurgular

 •  17.10.2023
 •  

Mobil 1™ artık paket etiketinde 'HİBRİTLER İÇİN DE TAVSİYE EDİLİR' sembolü ile birlikte geliyor. Ayırt edici simge cihazı, şişenin içeriğinin hibrit motorlar için önerildiğini hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olur. Kullanıcıların, hibritleri için hangi Mobil 1 motor yağının doğru olduğunu kontrol etmeleri gerekecektir. Aşağıdaki Mobil Yağ seçicimize bakın.

Detay

Hibrit araçlara uygun mobil™ ürünler

 •  17.10.2023
 •  

Hibrit araçlara uygun mobil™ ürünler

Hibridiniz için hangi motor yağının doğru olduğunu görmek için ürün seçici aracımızı kontrol edin.

Detay

Sadece orijinal motor yağı, aracınızın motoru için güvenilir koruma sağlayabilir.

Satın aldığınız ürünlerin orjinal olduğunu nasıl anlarsınız ?