Son zamanlarda tüm markalarda görülen sahte motor yağları, araçlara büyük zararlar vermektedir. Mobil oil ürünlerini, yetkili satıcı adı altında bir kısım yetkisiz web sayfaları/Pazar yerlerinde satış yaptıkları yönünde şirketimize müracaatlar olmaktadır. Bununla birlikte yapılan incelemeler sonucunda 24 ürün arasından 20'sinin maalesef sahte ve vasıfsız ürün olduğu anlaşılmıştır. Edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda, orijinal kutuların içine doldurulan bu sahte yağların laboratuvar ortamında analizi yapılmadan sahte olup olmadığını anlamak çok zor. Mobil marka motor yağı almak isteyenlere önemle bildirmek isteriz ki Türkiye’de internetten yapacağınız alışverişlerinizde tercih edebileceğiniz tek yetkili kurum; Firmamız Cleanpex Petrol'dür. Ayrıca Mobil oil Türkiye resmî sitesinden (https://www.mobiloil.com.tr/Tr-Tr/) Mobil Nerede ikonuna tıklayarak hem mağaza hem de online alışverişiniz için orijinal yetkili satıcı listesine ulaşabilirsiniz.  İnternetten satın almak isterseniz https://www.Cleanpex.com.tr  web sayfamızdan veya +90 0533 659 02 74 +90 545 828 46 55 numaralı hizmet hattımızdan orijinal Mobil ürünlerimize ulaşabilirsiniz. Herhangi bir şekilde mağduriyet yaşanmaması adına yukarıda yazılı duyuru ve ikazların dikkate alınmasını rica eder, yetkisiz kişilerin sattıkları sahte ürünlerden mağdur olmamanız için önemle bildirmek isteriz.

 


Sadece orijinal motor yağı, aracınızın motoru için güvenilir koruma sağlayabilir.

Satın aldığınız ürünlerin orijinal olduğunu anlayabilmeniz için aşağıda sıraladığımız bazı unsurlara dikkat etmenizi rica ederiz.

 

1. Ürünlerimizi güvenilir satış noktalarından aldığınıza emin olun.

 • · Yetkili distribütör satış noktalarımız için tıklayın;
 • · Size en yakın Mobil 1 Center yağ değişim merkezi için tıklayın.
 • · Mobil™ yağlarını internet sitemiz üzerinden alabilirsiniz, tıklayın.
 • · E-ticaret platformlarında Resmi Satış mağazalarımızın bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.

         

 

2. Ürünün kapağındaki güvenlik mekanizmasına dikkat edin.

 • · Mobil™ ürünün orijinal olduğunu anlayabilmeniz için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çift kapaklı güvenlik sistemidir.
 • · İç kapak ve dolum hortumu, üstteki halka çekilerek dışarıya doğru çekilir. (1 litrelik ambalajlarda dolum hortumu bulunmamaktadır.)
 • · İlk kapak açıldıktan sonra altından çıkan dolum hortumunun ağzını kapayan güvenlik kapağı elle dışarıya çıkartılır ve kopartılır.

3. Aldığınız ürünün ambalajını kontrol edin.

 • · Ürünün ön yüzeyinde logo, ürünün adı, bidonun kaç litrelik olduğu, ürünün açıklaması, viskozite sınıfı ve bir QR kodu mutlaka bulunmalıdır. (Etiket üzerindeki QR kod üretim prosesinde kullanılmaktadır, tüketici için herhangi bir bilgilendirme amaçlı değildir.)
 • · Arka tarafında göreceğiniz etikette ambalaj içerisindeki yağa özel spesifikasyonların açıklamalarını ve OEM onaylarını bulabilirsiniz.
 • · Arka tarafta raf ömrü, güvenlik bilgileri ve atık yağ yok etme işlemleriyle ilgili de bilgiler verilmiştir.
 • · Her ürünün arka etiketinde mutlaka bir barkod bulunmalıdır.
 • · Dolum tarihini ve harman numarasını ürün kaplarının  arka yüzünde, etiketin altında görebilirsiniz.
 • · Arka tarafta bulunan etiketin ufak paket tipleri (1, 4, 5, 7L) için çift katlı olduğundan emin olmanız gerekir. Etiketin iç yüzünde dolum yeri ve güvenlikle ilgili bilgileri görebilirsiniz.

4. Motor yağının görünüşü berrak ve parlaktır.

 • · Yağı, motora koyarken görünüşüne dikkat edin. Mobil motor yağları açık veya koyu renkli olabilir ama görünüşü son derece berrak ve parlaktır, asla bulanık değildir.
 • · Şüphelendiğiniz ürünün üretimi ile ilgili bilgi almak için dolum tarihinin yanındaki bir harf ve 6 rakamdan oluşan (Örn: S123456) ya da iki harf ve 5 rakamdan oluşan (Örn: S1A2345) parti numarası ile Teknik Destek birimimizi +90 216 468 97 96 numaralı telefondan arayabilir veya “Uzman ile görüş” için https://www.mobiloil.com.tr/tr-tr/product-protect-technology linkini tıklayarak teknik destek servisinden  “Uzman ile görüş” sekmesini tıklayarak iletişim formunu doldurup ulaşabilirsiniz.